Economie & Finance Russie Ukraine

Угода про асоціацію між Україною і ЄС. Соціальна політика і освіта. Інфографіка

Originally published on the website of Центр UA, texty.org.ua and Українська Правда

Незважаючи на зміну вектору влади щодо підписання угоди про асоціацію, ми продовжимо друкувати серію інфографік про переваги, які надавав цей документ Україні. Угоду підписано не буде. А ми розкажемо про те, що мало б статися, якби в Януковича була мужність.

ukr

Глави, присвячені соціальній політиці та охороні праці в Угоді про асоціацію – це переважно гарантія не погіршення тих умов, які є зараз. Адже український КЗпП, навіть за європейськими стандартами, дуже непоганий, а подекуди навіть кращий, ніж законодавство багатьох країн ЄС.

Втім, значна частина норм цього законодавства просто не виконується. Підписання угоди, звісно ж, не стане запорукою виконання законів, але дасть гарантію того, що ЄС тиснутиме на Україну, аби влада належно втілювала взяті на себе зобов’язання.

Отже, Україна та ЄС погодилися, що кожна зі сторін може встановлювати власні рівні соціальної політики й охорони праці та регулювати їх на свій розсуд, але робити це згідно з міжнародно визнаними угодами і принципами.

Українське законодавство має забезпечувати високий рівень охорони праці, і деякі його аспекти повинні бути наближені до рамкового законодавства ЄС – тобто такого, що визначає певні рамки регулювання та стандартів, в межах яких кожна країна ЄС пише свої закони.

Угодою передбачені й певні зміни, зокрема у тому, що стосується трудових прав, безпеки на робочому місці, недискримінації в трудових правах за різними ознаками.

Також передбачене було посилення співпраці у сфері професійно-трудової та вищої освіти, аби вони відповідали стандартам ЄС, а також гармонізація кваліфікацій і робочого стажу українських та європейських працівників.

Journaliste et voyageur, je suis un Européen d'origine française et observateur insatiable de la composition, décomposition et recomposition du continent. Depuis 2011 en Ukraine, je suis en permanence sur les routes, afin de suivre les évolutions et révolutions qui secouent ce pays. L'occasion d'affiner mon regard sur les différences - et ressemblances - qui font cette autre Europe.

0 comments on “Угода про асоціацію між Україною і ЄС. Соціальна політика і освіта. Інфографіка

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :