Economie & Finance Politique Société Ukraine

Угода про асоціацію між Україною і ЄС. Боротьба з корупцією. Інфографіка

Originally published on the website of Центр UA, texty.org.ua and Українська Правда

Bez tytułu

Про боротьбу з корупцією в найширшому значенні йдеться вже в другій статті Угоди про асоціацію – разом із повагою до прав і свобод людини та верховенством права вона є одним із основних (суттєвих) елементів, на яких базується вся співпраця між Україною та ЄС. Про це також згадується в Розділі ІІ і ІІІ.

Статті угоди, присвячені боротьбі з корупцією, дуже короткі й зовсім не деталізовані. Втім, це лише відображає компетенцію Європейського Союзу, який передусім є економічним утворенням і керується в питаннях дотримання прав людини, принципів демократії, верховенства права тощо висновками та документами Ради Європи.

Основні зміни, котрі дозволять зменшити корупцію й розкрадання коштів, стосуватимуться планування й виконання бюджету, контролю за використанням бюджетних коштів, зокрема зміняться функції Рахункової палати та Контрольно-ревізійного управління. Також буде посилена боротьба з шахрайством та фінансовими зловживаннями.

Зміняться правила проведення державних закупівель – угода вимагає не лише запровадити європейські стандарти, а фактично слово в слово застосовувати більшість статей основних директив ЄС щодо державних закупівель.

До українського законодавства повернеться норма про обов’язкове проведення тендерів для закупівель за державні кошти й оприлюднення їх результатів.

Крім того, фактично кожен розділ Угоди про асоціацію передбачає посилення боротьби з корупцією у тій чи іншій сфері через спрощення ліцензування, скасування перевірок органами контролю та запровадження норм, котрі роблять корупцію невигідною для підприємців та громадян.

Більше інформації – в тексті Угоди й додатках.

Journaliste et voyageur, je suis un Européen d'origine française et observateur insatiable de la composition, décomposition et recomposition du continent. Depuis 2011 en Ukraine, je suis en permanence sur les routes, afin de suivre les évolutions et révolutions qui secouent ce pays. L'occasion d'affiner mon regard sur les différences - et ressemblances - qui font cette autre Europe.

0 comments on “Угода про асоціацію між Україною і ЄС. Боротьба з корупцією. Інфографіка

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :