Economie & Finance Politique Russie Société Ukraine

Українська Правда: Митний союз vs Асоціація з ЄС (Інфографіка)

Originally published on the website of Центр UA, texty.org.ua and Українська Правда

« Українська Правда » продовжує висвітлювати проект « Угода про асоціацію між Україною та ЄС: шлюбний контракт у картинках », що його започаткували громадська організація« Центр UA » разом із texty.org.ua.

Це – перша спроба розповісти про складний і об’ємний документ простими словами у форматі інфографіки. Таким чином ми сподіваємося підняти обізнаність якомога більшої кількості українців щодо переваг та викликів асоціації з ЄС.

Що таке Митний союз? Це така форма регіональної торгово-економічної інтеграції, яка передбачає створення єдиної митної території, усередині якої скасовуються торговельні бар’єри, не застосовуються мита й інші економічні обмеження, а на зовнішньому кордоні встановлюються однакові митні тарифи.

Країни-учасники такого союзу втрачають свій митний суверенітет і діють як єдиний суб’єкт у праві та міжнародних організаціях, наприклад, у СОТ.

Зона вільної торгівлі не передбачає такої глибокої інтеграції. Власну митну територію й усі митні питання кожна зі сторін, що підписали угоду про ЗВТ, контролюють самостійно. Але при цьому товари із цих країн користуються преференціями та відповідними перевагами при експорті їх до країни-партнера.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС не вимагає й не передбачає вступу в Євросоюз. Це – угода про створення зони вільної торгівлі, схожої на ті, які Україна вже має з іншими країнами, у тому числі з Росією, Білоруссю та Казахстаном, і зможе утворювати їх і в майбутньому, адже Угода про Асоціацію нас у цьому не обмежує.

Якщо ж Україна приєднається до Митного союзу, то не зможе підписати ані Угоду про асоціацію, ані будь-який інший подібний міжнародний документ, оскільки втратить право самостійно вести переговори з іншими країнами щодо будь-яких торгівельних питань.

Інфографіка демонструє, чим ще асоціація з ЄС відрізняється від приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, а також які плюси та мінуси матиме для України кожен із варіантів.

coyuz

Journaliste et voyageur, je suis un Européen d'origine française et observateur insatiable de la composition, décomposition et recomposition du continent. Depuis 2011 en Ukraine, je suis en permanence sur les routes, afin de suivre les évolutions et révolutions qui secouent ce pays. L'occasion d'affiner mon regard sur les différences - et ressemblances - qui font cette autre Europe.

0 comments on “Українська Правда: Митний союз vs Асоціація з ЄС (Інфографіка)

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :